Szkatułka

        Działania edukacyjne dla warszawskich dzieci

Czym jest Poddasze

Poddasze to przestrzeń mieszkania prywatnego na Mokotowie w Warszawie, w którym Fundacja Szkatułka prowadzi działania twórcze
i edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Miejsce to bardzo sprzyja prowadzeniu w niekonwencjonalny sposób różnych działań, na ścianach porozwieszane są kostiumy teatralne, rekwizyty i maski, jest jasno, przestronnie i przytulnie. Dzieci i dorośli, biorący udział w naszych działaniach, czują się na naszym strychu dobrze i swobodnie. Jest to swego rodzaju domowy dom kultury.

Do naszej dyspozycji są: pracownia plastyczno-krawiecka, duże pomieszczenie połączone z kuchnią, łazienka, antresola. Poza tym nasze rzeczy przechowujemy w pomieszczeniu piwnicznym przynależnym do mieszkania. Na poddaszu prowadzimy część działań oraz wykonujemy kostiumy, rekwizyty, pomoce edukacyjne do programów prowadzonych w placówkach oświatowych. Poddasze udostępnione jest bezpłatnie Fundacji dla potrzeb realizacji naszych działań – bez kosztu mediów, czynszu, sprzątania i napraw. Na poddaszu od wielu lat, poprzedzających prowadzenie przedsięwzięć Fundacji, odbywały się różne działania społeczne i kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwsze zadanie, inaugurujące działalność Fundacji Szkatułka, odbyło się właśnie na Poddaszu. Był to cykl spotkań twórczych dla dzieci Feniks, dywan i amulet, prowadzony w ramach Lata w Mieście 2015.

Kolejne nasze realizacje tu prowadzone to:

Sklep z Zabawkami – dla warszawskich rodzin
Co zrobić z książką?
Maski
Drzewo – ekologia wielkiego miasta
Don Kichot dla dzieci – wystawa interaktywna i zabawy twórcze
O!wady i zalety

Poddasze. Warsztaty „Sklep z zabawkami”.

Poddasze. Warsztaty „Sklep z zabawkami”.

Poddasze. Wystawa interaktywna „Don Kichot dla dzieci”.