Szkatułka

      Działania edukacyjne dla przedszkoli i szkół

II Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny

20-28 października 2018

O Tygodniu

W ramachTygodnia 47 organizacji edukacyjnych  poprowadziło warsztaty naukowe, wykłady z różnych dziedzin wiedzy, pokazy filmowe i teatralne, edukacyjne gry miejskie, wycieczki i wystawy dla mieszkańców stolicy, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. 

Odbyły się 123 imprezy bezpłatne imprezy na terenie całego miasta.

Działalność organizacji edukacyjnych jest mało eksponowana, również przez media, i w efekcie niezbyt znana i nie funkcjonująca w świadomości mieszkańców stolicy. Szkoły, przedszkola, ale też osoby indywidualne często nie wiedzą o tym, że mogą brać udział w prowadzonych cyklicznie lub długofalowo wysokiej jakości programach edukacyjnych.

Tydzień i Piknik Edukacyjny to wspólne, doroczne przedsięwzięcia promocyjne organizacji skupionych w BKDS-ie ds. Edukacji i współpracujących z Biurem Edukacji m.st. Warszawy, ujętych pod wspólną nazwą - Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny


Dla organizatorów


   Wyniki naboru wniosków


Wyniki I naboru


Wyniki II naboru - stan na 24 09 2018

Terminy

Realizacja: 20-28/10 2018

Podsumowanie i sprawozdanie z realizacji: 31/10 - 20/11 2018

   Dokumenty do pobrania

(Dokumenty w formacie PDF otwierają się w programie Adobe Acrobat Reader; pobierz go tu, jeśli nie masz go zainstalowanego na swoim komputerze. Napisz do organizatora, jeśli chcesz otrzymać wniosek i formularz informacji promocyjnych w formacie .docx.)


 
   Kontakt

Aktualizacja: 24/9 2018

Dla odbiorców

Podczas II WPTE 47 organizacji pozarządowych zaprezentowało "próbkę" działań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które realizują przez cały rok szkolny we współpracy ze szkołami, przedszkolami, domami kultury i muzeami.

Zachęcamy nauczycieli, uczniów, rodziców i opiekunów dzieci do poznania oferty organizacji specjalizujących się w działaniach edukacyjnych (opis działań w folderze).


Pobierz go (2,6 Mb):

TUTAJ

Lub otwórz online, wybierając w przeglądarce opcję „Otwórz link w nowej karcie/nowym oknie”:

Folder

Folder dostępny jest także na stronie http://edukacja.warszawa.pl/

Aktualizacja: 6/11 2018