Szkatułka

        Działania edukacyjne dla warszawskich dzieci

Zespół

Zespół Szkatułki tworzą osoby w dużym przedziale wieku, od 27 do 70 lat, od lat prowadzące działania edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


Są wśród nas artyści, rzemieślnicy, socjologowie, przyrodnicy, profesjonaliści i pasjonaci różnych dziedzin. Każdy z nas, w różnych momentach życia pracował z dziećmi i młodzieżą, niektórzy przez całe życie zawodowe.
Współpracują

Współpracują lub współpracowali z nami:

Grażyna Schmidt, Małgorzata Sołtysiak, Oskar de Sage, Agata Sowicka, Longina Szczepańska.


Daria Schmidt – prezes i animator idei Szkatułki; opracowuje metody pracy z dziećmi i układa programy edukacyjne, jest edukatorką we wszystkich programach; współautorka scenariuszy warsztatów; projektant i wykonawca kostiumów, rekwizytów, masek i pomocy edukacyjnych. W pracy z dziećmi wykorzystuje różne techniki, w tym teatru plastycznego i teatru cieni. Od 25 lat pracuje w organizacjach pozarządowych, prowadząc autorskie programy edukacji kulturalnej, artystycznej, obywatelskiej i przyrodniczej. Prowadziła 35 obozów dla dzieci i młodzieży. Przygotowała i koordynowała 32 programy dofinansowane przez m.st. Warszawę.


Herbert Raniszewski – edukator w programach z malarstwa, rzeźby, architektury, historii sztuki; współautor scenariuszy warsztatów w programach plastyczno-architektonicznych. Z zawodu malarz i projektant grafiki oraz psycholog. Wieloletni animator grupy samopomocowej w Stowarzyszeniu Lambda w Warszawie.


Maciej Sanigórski – edukator w programach przyrodniczych, ekologicznych, o ochronie i prawach zwierząt. Studiował socjologię na UW. Działa w związkach zawodowych, współorganizuje kampanie społeczne o tematyce historycznej oraz koncerty muzyki alternatywnej. Interesują go różne formy współpracy między ludźmi, i w takim kontekście stara się przekazywać wiedzę przyrodniczą dzieciom.

Nadia Schmidt – opracowuje koncepcje programów literackich i teatralnych; edukatorka w programach literackich, teatralnych, przyrodniczych i plastyczno-architektonicznych; współautorka scenariuszy warsztatów literackich i teatralnych; projektant i wykonawca masek i pomocy edukacyjnych. Do programów dla dzieci adaptuje klasykę literatury dla dorosłych.Współtworzyła spektakle interaktywne (“Alicja w Krainie czarów”, “Sklep z Zabawkami”) przygotowując do nich choreografię, muzykę, scenografię i kostiumy. Studiowała filologię klasyczną na UW, obecnie uczy się tańca współczesnego w różnych szkołach za granicą, przez kilka lat tańczyła flamenco i uczyła się stepu amerykańskiego.


Olga Ostas – edukatorka w programach przyrodniczych, ekologicznych, o ochronie i prawach zwierząt. Ukończyła profilaktykę społeczną i resocjalizację, studiowała socjologię stosowaną i antropologię społeczną na UW. Uczestniczyła w zakładaniu Lokalnego Centrum Wolontariatu w Tłuszczu i prowadziła w nim warsztaty dla seniorów.