Zasady rekrutacji.
1. Placówka, w porozumieniu z radą rodziców, zainteresowana wzięciem udziału w programie w roku 2024/2025 wysyła zgłoszenie przez stronę (nabór do programu MWC 2024/2025).
2. W ciągu tygodnia od otrzymania zgłoszenia Szkatułka powiadamia drogą mailową placówkę i radę rodziców o przyjęciu/nieprzyjęciu do programu.
3. Uprzejmie informujemy, że:
Wysłanie zgłoszenia nie jest tożsame z przyjęciem placówki do programu. W przypadku przedszkoli rozpatrywane będą formularze wyłącznie tych przedszkoli, które zgłoszą wszystkie grupy z placówki (minimalnie 4 grupy). W przypadku szkół podstawowych rozpatrywane będą formularze wyłącznie tych szkół, które zgłoszą 4, 6, 8, 10, 12 klas I-IV.
Wyboru placówek dokona Zarząd Fundacji Szkatułka biorąc pod uwagę:
– uzasadnienie zawarte w formularzu;
– dotychczasową współpracę z placówką (dotyczy placówek, które brały udział w programie/programach Szkatułki przynajmniej przez jeden rok szkolny);
– kolejność zgłoszeń;
– łączną liczbę zgłoszonych przez placówkę grup przedszkolnych/klas I-IV i liczbę dzieci;
– limit możliwych do przyjęcia grup i klas na rok szkolny 2024/2025.
Decyzję o przyjęciu/nieprzyjęciu placówki do programu wyślemy na podany w formularzu adres mailowy w ciągu tygodnia od jego otrzymania.
Zasady udziału i współpracy.
1. Za udział każdego dziecka w całorocznym cyklu warsztatów pobierana jest jednorazowa opłata– 107 zł.
2. Opłaty przekazywane są wyłącznie przez radę rodziców placówki zbiorczo za wszystkie dzieci z danej placówki na wyodrębniony rachunek bankowy Fundacji Szkatułka.
3. Placówka podaje Szkatułce informację czy rada rodziców dokona płatności w I racie, czy w II ratach.
Istnieje możliwość przeznaczenia przez placówkę środków na pokrycie opłat/częściowe pokrycie opłat dokonywanych przez radę rodziców otrzymanych przez placówkę dla każdego dziecka z dodatkowych programów dzielnicy/samorządu/rządowych, np. na edukację kulturalną w placówce.
Placówka może wystąpić drogą mailową do Zarządu Szkatułki o zwolnienie 1-2 dzieci z danej placówki z w/w opłaty (placówka nie podaje Szkatułce danych dziecka/dzieci oraz powodów wystąpienia o zwolnienia). Decyzję w tej sprawie podejmuje Zarząd Szkatułki informując placówkę drogą mailową.
4. Fundacja Szkatułka wystawia fakturę radzie rodziców zawierającą informację o tym czy opłata zostanie dokonana w I czy w II ratach, z podaniem tytułu płatności i wyodrębnionego dla działalności odpłatnej rachunku bankowego.
5. Pomiędzy placówką, a Szkatułką podpisywane jest porozumienie, które zawiera potwierdzenie tego, że
Szktułka zapewnia:
– zakup i przygotowanie materiałów do prowadzenia poszczególnych warsztatów;
– wykorzystanie do prowadzenia warsztatów zestawów rekwizytów, pomocy edukacyjnych i obiektów artystycznych wykonanych przez zespół Szkatułki;
– sprzątanie przez edukatorki/ów pomieszczeń po warsztatach;
– przygotowanie i przekazywanie drogą mailową grafiku realizacji programu w danym miesiącu oraz jego aktualizacji; przygotowaniu i przeprowadzeniu w roku szkolnym 2024/2025 dziesięciu warsztatów na żywo dla dzieci; a w razie konieczności (długotrwały brak wstępu do placówki z powodu epidemii lub innych zagrożeń zewnętrznych), przygotowaniu i przekazanie placówce wideo-warsztatów wraz z materiałami koniecznymi do przeprowadzenia warsztatów w tej formie/poprowadzeniu warsztatów online i przekazanie materiałów koniecznych do przeprowadzenia w tej formie;
– promowanie i dokumentowanie realizacji programu na zasadach określonych poniżej.
Szkatułka przekazuje placówce, przed rozpoczęciem realizacji programu:
– oświadczenie Zarządu Fundacji Szkatułka o weryfikacji wszystkich osób biorących udział w realizacji programu (w tym edukatorek/ów, osoby koordynującej) w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, dostarczeniu Szkatułce przez każdą z w/w osób zaświadczenia o niekaralności oraz o podpisaniu przez te osoby zobowiązania do przestrzegania Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem obowiązującej w Szkatułce.
Osoby z zespołu Szkatułki realizujące program edukacyjny, w tym edukatorki/rzy, przekazują dyrektorce/i lub wicedyrektorce/i placówki, przy okazji pierwszych warsztatów, zaświadczenie o niekaralności (każdy w swoim imieniu).
Placówka, w porozumieniu z radą rodziców:
– wyznacza ze strony placówki osobę, która będzie koordynowała przebieg programu i współpracowała w tym zakresie z zespołem Szkatułki; ważne, żeby była to osoba z placówki nauczycielka/nauczyciel, dyrektorka/r, wicedyrektorka/r);
– nieodpłatne udostępnianie Szkatułce (w tym bez kosztów mediów) odpowiednich pomieszczeń i umożliwianie korzystania z ogrodu przedszkolnego/szkolnego w celu prowadzenia warsztatów danego dnia;
– nieodpłatnie udostępnianie sprzętu do pokazów multimedialnych (laptop + ekran/tablica multimedialna) oraz dostępu do łącza internetowego w dniu warsztatów;
– wygospodarowanie dla Szkatułki miejsca do trzymania materiałów do warsztatów (wielkości pudła bananowego).
Rada rodziców zobowiązuje się do:
– przekazania zbiorczo opłat za udział dzieci w warsztatach na zasadach opisanych powyżej.
Zasady realizacji programu.
Kto jest objęty programem: z danego przedszkola programem objęte są wszystkie grupy wiekowe i wszystkie dzieci; z danej szkoły wszystkie uczennice/wszyscy uczniowie klas I-IV zgłoszone/i do programu.
Liczba i czas trwania warsztatów: każda grupa/klasa bierze udział w cyklu 10 warsztatów, trwających dla dzieci 3-4 lat 35-45 minut, dla dzieci 5-6 lat 45-60 minut, dla klas I-IV 45 minut/jeden warsztat dla danej grupy/klasy;
program jest realizowany w ramach tzw. siatki lekcyjnej, w przedziale od 8.00 do 15.00.
Rozplanowanie i grafik warsztatów: warsztaty są rozplanowane na cały rok szkolny; grafik układamy na dany miesiąc, elastycznie dostosowując się do preferencji placówek i wysyłamy go placówkom drogą mailową, a następnie jego ewentualne aktualizacje.
Miejsce prowadzenia warsztatów: większość warsztatów prowadzimy w budynku (w udostępnianym nam salach); plenery w ogrodzie przedszkolnym/szkolnym.
Liczba prowadzących: każdy warsztat prowadzony jest przez dwójkę edukatorów ze stałego zespołu Szkatułki.
Promocja programu: podczas pierwszych warsztatów placówki otrzymują planszę informacyjną A4 o programie; przy okazji każdych warsztatów osoby prowadzące przekazują placówce 1 egz. tzw. rozmowy do powieszenia w placówce (jest to informacja z tytułem danego warsztatu oraz propozycją pytań, które mogą zadać rodzice/opiekunowie dziecku po warsztacie); na początku realizacji programu placówki otrzymują zestaw materiałów promocyjnych do umieszczenia na swoich stronach.
Dokumentacja programu: Szkatułka nie wykonuje zdjęć dzieci; robimy zdjęcia prac dzieci i umieszczamy je stale na naszym facebooku oraz instagramie.
Kontakt w sprawie programu MWC w 2024/2025: +48 696 295 370, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-16.00.
Tu znajdziesz opis programu MWC 2024/2025 oraz informację o naborze na rok szkolny 2024/2025 .
Zobacz również:
25 sierpnia, 2024
Opis programu Mały wielki człowiek 2024/2025
24 sierpnia, 2024
Mały wielki człowiek (przedszkola)
24 sierpnia, 2024