Osoby Szkatułki


Szkatułkę tworzą osoby w dużym przedziale wieku, od lat prowadzące działania edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Są wśród nas artyści, rzemieślnicy, filologowie, przyrodnicy, profesjonaliści i pasjonaci różnych dziedzin. Każdy z nas, w różnych momentach życia pracował z dziećmi i młodzieżą, niektórzy przez całe życie zawodowe.

Daria


Daria Schmidt –  od 1994 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą w różnej sytuacji społecznej i ekonomicznej. Jest od 1986 wegeterianką, a od 2012 weganką.

Animatorka ideii Szkatułki, zajmuje się w Fundacji zarządzaniem, opracowywaniem metod edukacji dzieci i młodzieży, szkoleniem edukatorów i nauczycieli.

Tworzy programy edukacyjne dotyczące praw i ochrony zwierząt, środowiska przyrodniczego, ekologii, klimatu, ale też sztuk wizualnych i architektury. Projektuje i wykonuje kostiumy, rekwizyty i scenografię do realizacji Szkatułki.

Nadia


Nadia Schmidt – studiowała filologię klasyczną na UW. Przez kilka lat tańczyła flamenco w Polsce i Hiszpanii. Interesuje się klasyką literatury i kina, zwłaszcza Europy i Ameryki Łacińskiej. Obecnie studiuje sztukę multimediów w Accademia Albertina di Belle Arti w Turynie. Od urodzenia jest wegeterianką, a od 2012 weganką.

W Szkatułce zajmuje się zarządzaniem, przygotowuje edukatorów do pracy w placówkach oświatowych metodami Szkatułki. Tworzy programy z dziedziny literatury, w tym mitologii greckiej i rzymskiej, muzyki, opery, kina, sztuki współczesnej.

Herbi


Herbert Raniszewski – z zawodu malarz i projektant grafiki oraz psycholog. Wieloletni animator grupy samopomocowej w Stowarzyszeniu Lambda w Warszawie.

W Szkatułce jest współautorem scenariuszy w programach dla przedszkolaków i klas I-III dotyczących sztuk wizualnych i architektury. Przez kilka lat był edukatorem w programach z malarstwa, rzeźby, architektury i historii sztuki. Przygotowuje edukatorów do pracy w przedszkolach i klasach I-III. Projektuje i wykonuje pomoce edukacyjne do naszych działań.

Gabi


Gabriela Peda – z zawodu jest poligrafem, studiowała turystykę. Jest przewodniczką w Kampinoskim Parku Narodowym. Z zamiłowania ornitolożka.
W Szkatułce od 2019 prowadzi warsztaty edukacji przyrodniczej, ekologicznej i naukowej dla przedszkolaków, spacery ornitologiczne dla nauczycieli.

Magdalena


Magdalena Dukaczewska – Absolwentka wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzi otwartą pracownię malarstwa i linorytu na warszawskiej Pradze.

Nie mogę sobie wyobrazić życia bez kontaktu ze zwierzętami i bez rysowania. Wychowywałam się z psami, kotami, chomikami, szczurami i papugami. Obecnie pracuję nad zagadnieniem „jak znaleźć czas na wychowywanie dwóch córek, opiekę nad dwoma psami, dwoma królikami i kotem, realizację projektów artystycznych i edukacyjnych, fotografowanie ptaków i wolontariat w fundacji Noga w Łapę zajmującej się ptakami w mieście”.

W Szkatułce od 2021 prowadzi warsztaty przyrodnicze i artystyczne oraz zajmuje się projektami graficznymi, opracowywaniem scenariuszy do warsztatów w programie Drzewo w mieście.

Aldona


Aldona Święcicka – magister rachunkowości i finansów (UW). Specjalizuje się w rachunkowości organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych i innych przedsiębiorstw. Prowadzi biuro rachunkowe.

W Szkatułce zajmuje się zarządzaniem, księgowością, sprawami kadrowymi i płacowymi.

WSPÓŁPRACUJĄ


Współpracują lub współpracowali z nami:

Grażyna Schmidt, Oskar de Sage, Agata Sowicka, Małgorzata Sołtysiak, Agata Nocuń, Bożena Pysiewicz, Barbara Kaliciuk, Anna Rudzińska-Kon, Longina Szczepańska, Olga Ostas, Maciej Sanigórski, Jacek Walawender, Renata Markowska-Latecka, Barbara Sulecka, Julia Żardecka, Małgorzata Karkosz, Liwia Konarzewska, Zuzanna Młotek, Franciszek Orłowski, Asia Gwarek, Sam Górska, Natalia Nguyen, Ewelina Pietruczuk, Piotr Pardela, Kasia Żytomirska, Olesia Buhajevksaja, Igor Buszkowski, Yulia Sulza, Kasia Udrycka, Kamila Musiatowicz, Lena Krajewska, Basia Druzga, Ania Bolewska,  Alicja Dec, Tomasz Zdrojewski, Anna Nowaczyk, Ula Jasek, Alicja Fudali, Kamila Tkaczyk, Konstancja Ostapczuk, Justyna Korzeniowska, Franek Wolski.