Interaktywne lekcje “klikane” Wyobraźnia do potęgi n-tej

Dla kogo: dla nauczycieli i uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.

Na czym polegają: jest to zbiór 11 interaktywnych multimedialnych lekcji umieszczony na bezpłatnej platformie internetowej.
Nauczyciel może wykorzystać lekcje, w pracy własnej z uczniami, na dwa sposoby:
wspólnie z całą klasą wziąć udział w wybranych lekcjach;
przygotować własną lekcję dla swojej klasy, w oparciu o gotowy materiał.

Każda lekcja odnosi się do kilku dziedzin (literatury, sztuk wizualnych, nauki, filozofii) i przedmiotów szkolnych.

Jak z nich skorzystać:
Nauczyciel wybiera interesującą go lekcję/interesujące go lekcje i wysyła zgłoszenie przez formularz Interaktywne lekcje klikane.
W odpowiedzi wysyłamy nauczycielowi mailem link do wybranej lekcji/wybranych lekcji umieszczonych na bezpłatnej platformie internetowej.
Nauczyciel sam decyduje, z których skorzysta i w jaki sposób.
Korzystanie z lekcji jest bezpłatne. Dostęp do nich jest stały dla nauczyciela, który zgłosi się do nas.

Do wyboru:
ARYSTOTELES – MOTYW WŁADZY W KULTURZE: o demokracji; motywach w literaturze; znaczeniu filozofii greckiej dla rozwoju kultury i nauki.
KATULLUS – KOSMOS.MITOLOGIA GRECKA: o budowie Układu Słonecznego i ciał niebieskich; rodzaju galaktyk; wybranych mitach greckich i tekstach autorów starożytnych.
TALES – PORY ROKU. MIT O DEMETER: o strefach oświetlenia i powstawania pór roku na Ziemi; fazach Księżyca; zjawisku zaćmienia Słońca i Księżyca; micie o Heliosie i Faetonie oraz micie o Demeter i Persefonie.
HERODOT – PAŁAC KULTURY: historia i architektura Pałacu Kultury i jego okolic; Getto Warszawskie; Dom Kereta; Synagoga im. Nożyków; słynne koncerty i ich wykonawcy w Sali Kongresowej.
HERODOT – KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE: dwudziestolecie międzywojenne; odbudowa stolicy; rzemieślnicy warszawscy.
SAFONA – POEZJA I KOBIETY W KULTURZE: kim była Safona; o trzech rodzajach literackich; o poezji starożytnej; o poezji dla dorosłych i dla dzieci; o kobietach w kulturze kiedyś i dziś.
PITAGORAS – O MATEMATYCE, WEGETARIANIZMIE I NIEJEDZENIU BOBU: Twierdzenie Pitagorasa i jego zastosowanie; o geometrii w przyrodzie;; o wegetarianizmie w starożytności i obecnie.
MAREK AURELIUSZ – O FILOZOFII I CIUT O CESARSTWIE RZYMSKIM: o cesarstwie rzymskim i cesarzach; o wybranych kierunkach w filozofii starożytnej i nowożytnej; o „Rozmyślaniach” Marka Aureliusza.
ARYSTOFANES – DRAMAT, ŻABY, CHMURY I KOMIZM: o dramacie w kulturze; o komedii i tragedii starożytnej; o komizmie i komedii w historii.
OWIDIUSZ – METAMORFOZY: bioróżnorodność stolicy; wybrane mity z „Metamorfoz” Owidiusza.
EUKLIDES: fale mechaniczne i elektromagnetyczne.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Materiały zostały przygotowane w ramach programu Wyobraźnia do potęgi n-tej, współfinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.